GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Yarıyıl Mesajı

2017-2018 eğitim-öğretim yılı I. dönemi, 19 Ocak 2018 Cuma günü itibariyle sona erecek, öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlayacak.
Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Yarıyıl Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade eder verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.

Saygıdeğer Veliler,

                Kıymetli veliler; çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınız bilinmektedir. Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine izin verin. Hayatta başarısını gösterebileceği, başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkân tanıyın, farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun. Başarının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun yavrularınızı seveceğinizi vurgulayın. Öğrencilerimizi sinema, tiyatro, konser ve sanatsal faaliyetlere katılımını teşvik ediniz.

                Sevgili Öğrenciler

                Geleceğimizin teminatı olan sizlerin okuyan, araştıran, sorgulayan, milli manevi değerlerine bağlı, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olmanız en büyük temennimizdir. Bütün imkânlarımızı bu çabalarımızı bu amaç doğrultusunda seferber etmiş durumdayız. I. Yarıyıl içerisinde okul ortamında ve dışında yoğun akademik, sosyal kültürel ve sportif etkinliklerle geçiriniz. Yarıyıl tatilinde ailenizle nitelikli beraberlik kapsamında akraba, hasta ziyaretlerini yapmanızı, dinlenmenizi II. Yarıyıla bu doğrultuda planlamanız arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle,  2017-2018 eğitim öğretim yılında emek, gayret ve fedakârlıklarıyla geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yarıyıl tatili dilerim.

 

     Seydi DOĞAN

 İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.