GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTYOK)  toplantısı yapıldı.
Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Numan Orhan, Defterdar İl Müdürü Turan Kemer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Şube Müdürü Onur Aydın, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beyler Kara, okul ve kurum müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Bakanlığın genelgesi doğrultusunda, meslekî ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir meslekî eğitim gerçekleştirmek için her ilçede, meslekî ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin, sektör ve meslek kuruluşu temsilcilerinin, belediye, ilgili diğer kamu ve özel kurum kuruluş temsilcilerinin üye olarak yer alacağı “Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu” (MTOYK) oluşturulduğunu söyledi.

"Nitelikli Bir Mesleki Ve Teknik Eğitimden Geçmektir"

Doğan, “Ülkemizde 2023 vizyonuna uygun sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamanın, sahip olduğumuz genç nüfusa küresel rekabette avantaja çevirmenin ve ekonomimizin itici gücü yapmanın yegâne yolu nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimden geçmektedir. Ülkemizin her bakımdan kalkınmasında ve zenginleşmesinde, işsizliğin önlenmesin ’de sosyal barışın ve adaletin tesis edilmesinde, küresel ölçekte rekabette mal ve hizmet üreten sektörlerin çok büyük katkıları bulunmaktadır. Bu katkıları üst seviyeye çıkarmak için sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu, özel kurum ve kuruluşlarla, işbirliği yapılarak eğitim- istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi bakanlığımızın temel öncelikleri arasındadır.” Dedi

Toplantıda, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları arasında yapılabilecek işbirliğine ve bunların devamı için gerekli çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

27-11-201827-11-201827-11-201827-11-201827-11-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.