GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimle Büyüyoruz Projesinden Öğrencilere Motivasyon Eğitimi

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programında,  Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında yürütülen Mesleki Eğitimle Büyüyoruz isimli proje ile öğrencilerimize yönelik kişisel gelişim ve motivasyon seminerleri tamamlandı.
Mesleki Eğitimle Büyüyoruz Projesinden Öğrencilere Motivasyon Eğitimi

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “İlimiz Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen proje ile toplamda üç öğrenci eğitimi gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Eğitim faaliyetlerine yaklaşık 600 öğrencimiz katılmıştır. Özellikle üniversite sınavlarında başarılı olan öğrencilerimize yönelik motivasyon ve stres yönetimi seminerleri, Proje ortağı olan dört meslek lisemizde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik ise iş hayatında ve sosyal hayatta iletişim, takım çalışması, iş ve meslek etiği, geleceği planlamaya yönelik eğitimler düzelendi. Oldukça verimli geçen ve öğrencilerimizce ilgiyle takip edilen seminerlerin düzenlenmesinde emeği geçen başta Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere tüm okul müdürlüklerimize ve eğitmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

 

 Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince yürütülen proje hakkında da bilgi veren Şahinkaya; “Proje ile yapılacak rehberlik ve yönlendirme faaliyetleri kapsamında Özel İdare İş Hanında 1. katta “Mesleki Eğitim Temas Noktası” açılmış bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz velileri ile buraya giderek eğitim uzmanlarıyla görüşebilir; yâda 213 0 123 nolu çağrı merkezini arayarak randevu veya bilgi alabilirler. Proje ile ortaokullarımızda da bilgilendirme noktaları oluşturulmuş durumda. Bilgilendirme noktalarında proje hakkında ve mesleki teknik eğitim veren okullarla ilgili bilgilere ulaşılmaktadır. Özellikle çocuklarımızın huzurlu, sağlıklı bir eğitim sürecine yol arkadaşlığı etmelerine destek olmak amacıyla tüm velilerimizi Mesleki Eğitim İrtibat Noktamıza bekliyoruz.” Dedi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.