GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi “Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” uygulanmaya başlandı.
Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile değerler eğitimi kapsamında nitelikli eğitimin yanında milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirme, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla 81 il genelinde 1 milyon 700 bin öğrencinin katılımıyla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesinin çalışmalarına başladı.

 

Öğrencilerimiz Halkımızla Kaynaşarak Gönüllere Girecekler

           

Gümüşhane ilinde proje kapsamında 8 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin faaliyet yapacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan," Öğrencilerimiz halkımızla kaynaşarak gönüllere gireceklerdir. Yaşadığı topluma ve okuluna aidiyet duygusunu geliştirecek, okulunun ve mesleğinin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri ailelerinden izin alarak okul yönetici ve öğretmenleriyle mahallesindeki ihtiyacı olan evlere giderek, kendi meslekleriyle ilgili bilgi ve becerilerini uygulayacaklardır. Faaliyet gösterilecek evlerin tespitinde mahalle muhtarı belirleyici olacak." dedi.

 

            Proje kapsamında, Gümüşhane Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Meslek Liseleri Hayatınızı Güzelleştiriyor" sloganıyla ilk faaliyetini Bağlarbaşı Mahallesinde gerçekleştirdi. Okul proje yürütme ekibi Müdür Yardımcısı Mehtap Zengin, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zehra Demir, Konaklama Seyahat Hizmetleri Alan Şefi Mehmet Dede ve Rehber Öğretmen Zülfikar Başer koordinesinde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 11.ve 12.sınıf öğrencilerinin katıldığı faaliyette öğrenciler meslekleriyle ilgili becerilerini sergilediler.

 

Gençlerimize Teşekkür Ediyorum  

 

Ziyaretten ve faaliyetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazi Celil Tanguroğlu "Anne ve babamı ziyaret eden ve mesleki becerilerini gerçekleştiren öğrencilerimize ve onları bizimle buluşturan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Yaşlıların hatırlanması, ziyaret edilmesi ve yardım edilmesi çok önemli bir olay. Gençlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Faaliyet sonrası çay sohbetinde Gazi Celil Tanguroğlu gençlerle anılarını paylaştı. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.