GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Arası Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

Müdürlüğümüz tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Meslek liselerinin 9-10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik kitap okuma yarışması düzenlendi.
Meslek Liseleri Arası Kitap Okuma Yarışması Düzenlendi

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen yarışmaya okullardan toplam 44 öğrenci katıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Meslek Liselerinin 9-10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik olarak kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla kitap okuma yarışması yapıldı.  

Yarışmada İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Kadriye Bayar birinci olurken, Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Oğuzhan Balcı ikinci, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşenur Sökmen ise üçüncü oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan,  “Yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmada emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

11-12-201811-12-201811-12-201811-12-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.