GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kudüs´ü Anladılar ve Anlattılar

Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Kudüs´e Mektup” ve “Kudüs Konulu Maket” yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Kudüs´ü Anladılar ve Anlattılar

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından 2018 yılı “ İslam Dünyası Gençlik Başkenti” olarak ilan edilen Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün önemi konusunda ülke genelinde farkındalık oluşturulması amacıyla ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak “Kudüs’ü Anlamak ve Anlatmak” temalı “Kudüs´e Mektup” ve “Kudüs Konulu Maket” yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Şube Müdürü Onur Aydın, okul müdürleri ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

"Kudüs´e Mektup” ve “Kudüs Konulu Maket” yarışmalarında derece alan öğrenciler plaket ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilirken, ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları Mesut Olgun ve İbrahim Taş tarafından verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Mektup yazma yarışmasına katılan, Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi Süleyman Kaan Tuğ birinci olurken, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rümeysa Sert ikinci, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sedanur Bostancı üçüncü oldu.

Maket Yarışmasına Katılan, Gümüşhane Lisesi öğrencisi Harun Yılmaz birinci, Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Esranur Kola ikinci ve Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyye Gönül Kalaycı üçüncü oldu.

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.