GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Küçük Ressamlardan Büyük Eserler

Gümüşhane Turkuaz Koleji Görsel Sanatlar Bölümü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen yılsonu resim sergisi Gümüşhane Belediyesi Sergi Salonu’nda açıldı. 
Küçük Ressamlardan Büyük Eserler

   Serginin açılışına Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan ve eşi İlke Danışan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

  Açılışta yaptığı konuşmada, Turkuaz Koleji’nin Gümüşhane için önemli bir kolej olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Ben Gümüşhane Valisi olarak Turkuaz Koleji’ni diğer resmi okullardan hiç ayırmıyorum. Çünkü orada bu şehrin, GÜSEV’in ve Sayın Milletvekilimizin çok emeği var. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetişmesi için çok emek harcanmış. Onun için ben Sayın Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül’e, vakıf ekibine ve okul yöneticilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

  "TEOG´da ilk 5´teyiz"

  TEOG’da Gümüşhane’nin Türkiye’de ilk 5 içerisinde olduğunu kaydeden Vali Memiş, “12 öğrencimiz bütün soruları doğru cevaplayarak tam puan aldı. Büyükşehirlerde bazı okullar en zeki çocukları alıyorlar, belki üstüne de para veriyorlar ve bu şekilde başarı sağlıyorlar ama bu çok önemli bir kriter değil. Bizim kriterimiz, ilçeleriyle birlikte Gümüşhane’nin Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir başarı sağlamış olması” diye konuştu.

   Konuşmasının ardından Vali Memiş, açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kestikten sonra sergiyi gezerek, eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

05-06-201705-06-201705-06-201705-06-201705-06-201705-06-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.