GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversitelerle ve İş Alanlarıyla Buluşuyor Projesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AB hibe fonlarından finanse edilecek olan ‘Kızlarımız okullaşıyor, üniversitelerle ve iş alanlarıyla buluşuyor’ projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversitelerle ve İş Alanlarıyla Buluşuyor Projesi

Halk Eğitimi Merkezi tarafından yürütülecek olan projenin il genelinde özellikle kız öğrencilerin eğitime erişim, okula devamlarının sağlanması, eğitsel başarılarının gelişmesi ve mesleki teknik eğitime teşvik edilerek kaliteli işgücüyle yerel ve ulusal kalkınmaya destek olunması amaçlanıyor.

İl genelindeki 14 mesleki ve teknik eğitim kurumundan tefrişat yapılarak öğrencilere cazip hale getirilmesi, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere imkan sağlamayı da amaçlayan projenin bütçesi 222 bin 424 Euro olarak belirlendi.

Tarihi Balyemez Konağında gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında sunumunu gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projeleri Koordinatörü Serdar Serhat Salantur, bir yıl boyunca devam ettirilecek olan proje kapsamında ebeveyn eğitimi, aile ziyaretleri, 150 aileye çeşitli yardımlar, seminerler, rehber öğretmenlere eğitim, destek ve telafi ile temel yeterlilik kursları düzenleneceğini, yerel kanaat önderleri, STK üyeleri, yerel yönetimler ve sendika temsilcilerine seminer verileceğini, kurslara devam eden 150 kız öğrenciye soru bankası-test kitapları desteği sunulacağını söyledi.

Projenin sonunda Gümüşhane Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesine tanıtıcı gezi ve istihdam sağlayabilecek sektör temsilcisi firmaların da ziyaret edileceğini kaydeden Salantur, ayrıca proje faaliyetlerinden derlenen 500 fotoğraflık serginin proje sonunda açılacağını kaydetti.

6 YILDA YAPILAN PROJELERİN HİBE BEDELİ 1 MİLYON EUROYU GEÇTİ

Bu proje ile Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak son 6 yılda yaptıkları projelerdeki hibe bedelinin 1 milyon euroyu geçtiğini dile getiren Salantur, paydaşları Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan projenin iştirakçilerinin ise Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Üniversitesi ve Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’nın yaptığı genel değerlendirme konuşmasıyla son buldu.

 

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Şükriye Karabulut Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri, STK temsilcileri katıldı.

 

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.