GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma Alışkanlığının Kazandırılması

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kurum müdürleri ile bir araya geldi.
Kitap Okuma Alışkanlığının Kazandırılması

Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Işıl Restaurant’ta ilimiz genelinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencilere yönelik 2015-2016 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılında okuma projesi başlatılması için okul müdürleri ile bir araya gelindi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Amacımız mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizin araştıran, sorgulayan, sağlıklı analiz yapabilen, engin dünya görüşüne sahip, aklın ve bilimin ışığında engin bireyler olarak topluma kazandırmalarını sağlamaktır. Türkçeyi doğru, güzel ve etkin bir şekilde konuşmalı, duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlamak, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler yetiştirmeleri amacına ulaşmak için öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve bunun kalıcılığını sağlamak gerekmektedir.” dedi. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.