GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kelkit Halk Eğitimi Merkezinde Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılında çeşitli kurslara katılan kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eşyalar vatandaşların beğenisine sunuldu.
Kelkit Halk Eğitimi Merkezinde Yıl Sonu Sergisi Yapıldı

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çeşitli konuşmalar yapıldı ve kursları başarıyla bitirenlere belgeleri verildi. 

Serginin açılışında konuşan Kelkit Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehrali Can, “Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezleri’nin büyük bir yeri ve önemi vardır. Yediden Yetmişe Eğitim ilkesine göre hareket eden Halk Eğitim Merkezleri’nde; iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu hedefler doğrultusunda örgün eğitim sistemine hiç girmemiş, ya da herhangi bir kademesinden ayrılmış veya halen herhangi bir kademesinde eğitim gören tüm vatandaşlarımıza hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; okuma-yazma, mesleki-teknik ve sosyal-kültürel kurslar açılarak bilgi ve beceri kazanma imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca açılan meslek kursları ile işgücü piyasasına üstün nitelikli ve kalifiye insan gücü yetiştirerek iş hayatına kazandırılacak.” dedi. 

Can, toplam 120 kurs ve 2 bin 720 kursiyerimizin katıldığı programları başarıyla bitirdiklerini belirterek, bunların en önemlilerinden birisinin yöreyi ve kültürü yansıtan Kelkit Zilli Kilimleri olduğunu, bu programlar gelecek yıl da devam edeceğini söyledi.

Program serginin gezilmesi ve kursiyerlerin hazırladığı Müzik programının ardından son buldu.

Açılışa Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürü Temel Uğur Meydan, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, İlçe Müftüsü Selim Şahin, Halk Eğitim Müdürü Mehrali Can, kursiyerler, köy muhtarları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.