GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Sevincini Evde Yaşadı

Evde eğitim gören 4. sınıf öğrencisi Burak Karakoç´a yarıyıl karnesini Vali Yücel Yavuz verdi.
Karne Sevincini Evde Yaşadı

Vali Yavuz ve beraberindekiler, Aysın Rafet Ataç İlkokulu dördüncü sınıfında eğitim gören engelli öğrenci  Burak Karakoç´u (17) Hasanbey Mahallesi´ndeki evinde ziyaret etti.

Karakoç ile yakından ilgilenen Vali Yavuz, yaptığı açıklamada, engelli çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için yürütülen çalışmalar kapsamında evlerinde eğitim verildiğini söyledi.

Bu çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için her türlü çabanın harcandığını ifade eden Yavuz, "İlimiz genelinde ikisi merkez ilçede olmak üzere toplam 6 engelli çocuğumuza evde eğitim verilmekte. Devlet olarak bizim görevimiz böyle engelli çocuklarımızın eğitim ve öğretimini yaptırarak onları topluma kazandırmaktır. Açıkçası engellilik durumu bir engel değil. Bunu ispatlamaya çalışıyoruz. Bu konuda Burak´a da başarılar diliyoruz. Büyüyünce ne olacak bilmiyorum ama gidişatı çok iyi" diye konuştu.

Vali Yavuz, sohbetin ardından Karakoç´a karnesi ile çeşitli hediyeler verdi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.