GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Heyecanı

            21 bin 144 öğrenci 2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle birlikte karnelerini aldı.
Karne Heyecanı

          Kent merkezindeki Işıl Işıl Sema Doğan İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Yücel Yavuz, , İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kamu kurum müdürleri, yöneticiler ve veliler katıldı.

Vali Yavuz, burada yaptığı konuşmada Gümüşhane’de başarılı, verimli ve hedefe yönelik arzu edilen tüm çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek, bunu görmenin memnuniyetini yaşadıklarını söyledi.

Ülkenin ve milletin geleceğinin önemine vurgu yapan Vali Yavuz, bu noktada da eğitim çağındaki nesle dikkati çekerek, “Bizim için önemli olan ülkemizin milletimizin geleceğidir. Hedefimiz eğitim sürecinde olan ilk, orta, lise ve üniversite çağındaki nesildir. İyi bir nesil yetiştirmek birlik ve beraberlikle sağlanacaktır. Öğrencilerimize ve eğitim camiasında herkese iyi tatiller diliyorum, tatili iyi değerlendirmelerini istiyorum. Dinlenmek önemli. Planlı programlı bir şekilde bu iki haftalık süreyi değerlendirsinler. İkinci döneme daha dinamik, daha başarılı ve iyi hazırlanmış şekilde gelmelerini ümit ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından okulun birinci sınıf öğrencilerine karneleri protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

Törende Emniyet Müdürlüğü ekipleri de öğrencilere, "Güvenli İnternet Kılavuzu", "İnternet Aile Rehberi" ile "Sosyal Ağ Rehberi" el broşürlerini ile çeşitli hediyeler dağıttı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.