GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Tübitak Bilim Fuarı

Gümüşhane Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları" kapsamında Bilim Fuarı düzenledi.
Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Tübitak Bilim Fuarı

Fuarın açılış kurdelesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş  ve okul müdürü Nihat Olgun tarafından kesildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; " TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetler olup, bu fuarlarda öğrencilerin öğretim programları ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapacakları, bu araştırmaların sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır." dedi.

Gümüşhane Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarında 30 proje ile 60 öğrenci 24 öğretmen görev aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş  ve beraberindekiler, projeleri tek tek gezerek öğrencilerle ve öğretmenlerle projeler üzerinde konuşarak projeleri incelediler.

 

Gümüşhane Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde düzenlenen fuara Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul- Kurum müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.