GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İsteklerimizin de Engeli Yok ki !

Gümüşhane Valiliği tarafından koordine edilen ve Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen EDES Projesi “İsteklerimizin de Engeli Yok ki!” başladı.
İsteklerimizin de Engeli Yok ki !

Projeyi hayata geçirecek olan Gümüşhane Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi okul binasında yapılan programla projeye start verdi.

Projeyi yürütecek olan ekipte Proje Sorumluları Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Gürsoy Çavuşoğlu, Okul Müdür Yardımcısı Musa Polat, Rehber Öğretmen İsmail Hayal, Müzik Öğretmeni Şahin Kazancı ve Özel Eğitim Öğretmeni Betül Satekin yer almakta. 

Gümüşhane il merkezi ve ilçelerinde özel eğitim ve kaynaştırma öğrencileri arasından kurulacak olan masa tenisi ve futbol takımlarına destek vererek onları proje kapsamında değerli olduklarını hissettirme, ait olduğu topluma kaynaştırma, onlarla spor aracılığı ile daha sağlıklı iletişim kurabilme, engelli ve engelsiz vatandaşların bir arada yaşayabilmelerini kolaylaştırma amaç edinilmiştir.

Proje kapsamında proje ekibi  Şiran, Kelkit ve Köse’de alan taraması için projenin uygulanacağı okulları ziyaret etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Hepimiz birer engelli adayıyız. Yarın ne olacağımızı hiçbirimiz bilemeyiz. Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız eğitim öğretim faaliyetleri yanında engelli yavrularımızın da yanlarında olabilmek, onların yaşamsal becerilerini artırabilmek, özgüven ve yaşam kalitelerini artırabilmek, aradaki engelleri kaldırarak kaynaşmayı sağlamak amaç ve hedefleriyle çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Bu proje engelli yavrularımız için farklı bir aktivite, güzel ve değişik bir kazanım olacaktır. Bu bağlamda projemizin destekçisi olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza ve Gümüşhane Valiliğimize teşekkür ediyoruz. Proje uygulayıcısı Gümüşhane Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi proje ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.  

 


 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.