GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşitme Engelliler İşaret Dili Kursu Sona Erdi

Halk Eğitim Merkezi ve İşitme Engellileri Koruma Derneği´nin birlikte düzenlediği işaret dili kursu gerçekleştirilen sertifika dağıtım töreniyle son buldu.
İşitme Engelliler İşaret Dili Kursu Sona Erdi

   Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene; Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Günay, Gümüşhane İşitme Engellileri Koruma Derneği başkanı Nurettin Köksal ile kursiyerler ve davetliler katıldı. 

   Halk Eğitim Müdürü Hasan Taş, İşitme engelli kardeşlerimizin hayatımızda çok önemli bir yerinin olduğunu ve bizlerin de bu önemi kavrayarak ona göre hareket etmemiz gerektiğini söyledi. İşitme engeli olan insanların herkes gibi tüm sosyal haklardan faydalanması gerektiğini aktaran Hasan Taş, bu durumun gerçekleşmesi için en büyük görevin bizlere ve kurumlara düştüğünü belirtti. Kursun açılmasında emeği geçen Valimiz Kamuran Taşbilek´e ve Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan´a teşekkür ediyorum.? dedi 

   İşitme Engellileri Koruma Derneği başkanı Nurettin Köksal, İşaret dili uzmanı Şengül Bulut aracılığıyla duygularını katılımcılarla paylaşan Köksal, kurs açıldığı için çok mutlu olduğunu söyledi ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

   19 kişiye diploma verildiğini açıklayan Nurettin Köksal, desteklerin devam etmesi durumunda bu tür kurslara devam etmek istediklerini belirtti. 

   Program, kursiyerlere sertifikalarının takdim edilmesiyle son buldu.

09-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-201909-05-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.