GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan'ın 10 Kasım Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan'ın 10 Kasım Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi Doğan'ın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde şükranla yâd ediyoruz.

Ülkemizi işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir istiklâl mücadelesi veren milletimiz, Atatürk´ün önderliğinde kazandığı zaferlerle dünyadaki pek çok bağımsızlık mücadelesine ilham kaynağı olmuştur.

Türk milleti için olduğu kadar dünya milletleri için de büyük bir lider olan ve 1928'de başöğretmenlik unvanını alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanettir ve gençlerimiz sayesinde ilelebet payidâr kalacaktır.

Birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimizin gayretleri ile evlatlarımız;  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişecektir.

Ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü,  silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Seydi DOĞAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.