GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN başkanlığında Telafi Eğitim Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN'ın başkanlığında Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü, AR-GE Çalışanları ve MEBBİS Yöneticilerinin de katıldığı Telafi Eğitimi toplantısı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN başkanlığında Telafi Eğitim Toplantısı Yapıldı

 

Müdürümüz Seydi DOĞAN" Şu an çocuklarımızın en güvende olacakları yer evleri, hepimizin elden bırakmayacağı yegane şey tedbir ve birbirimize göstereceğimiz sabır, anlayış ve dikkattir diyerek "Türkiye'de 11 Mart'ta görülen ilk Covid-19 vakasının ardından, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu önerisine uyan Bakanlığımız, 23 Mart tarihinde uzaktan eğitim sürecine başladı. 25 Mart tarihinde alınan Bilim Kurulu kararı ile okulların 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitime devam etmesi uygun görüldü. Dün Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK tarafından açıklanan yeni kararla bu süre 31 Mayıs'a kadar uzatıldı." diye ifade etti.

Ayrıca Bakanlığımız, telafi eğitimi yöntemlerine ilişkin seçeneklerinin hazır olduğu ancak illerin özel durumlarını dikkate alarak bu konuda ulusal model geliştirilmesini hedeflediğini "İlde hangi veli grupları nerelerde yoğun?", "İlin üretim tarzı telafi programlarını nasıl etkiler?", "Tatil ya da yaz sıcaklığı o il için telafi programını nasıl etkiler?" soruları çerçevesinde en kısa sürede özel taslak modellerin hazırlanması ayrıca her sınıf düzeyinde nasıl bir telafi programının uygulanabileceğini dile getirdi.

Bildiğiniz gibi televizyondaki eğitim, internet tabanlı eğitim ve yüz yüze yapılacak eğitim de telafi eğitimidir. Bütün bunların hepsi öğrencilerimizin gelecekteki öğrenimlerinin zeminini sağlamlaştırma çabası ve çocuklarımızın okuldan uzaklaşmaması çabasıdır.

 

30-04-202030-04-2020

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.