GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz'ün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz, öğrenci, öğretmen ve velilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan Gürbüz'ün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

   2023-24 eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Milletlerin varlığını sürdürmesi, geleceği şekillendirmesi, gelecek nesillerin hayata hazırlanması ve günün gerekleri doğrultusunda bilgi, beceri ve donanıma sahip olmalarının sağlanması; etkili bir eğitim öğretim yapılanması ile mümkündür. Bu bilincin ışığında öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimizle birlikte Eğitim-öğretim yılına taze bir heyecan ve pırıl pırıl umutlarla başlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

   Okul, hayatımızın ilk dönemlerinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okul; sadece bireyin hayat standartlarını  yükselteceği, ona  iyi bir meslek sahibi olacağı bilgi ve becerilerin kazandırıldığı bir yer değildir. Aynı zamanda okul; toplum yapılarının ve insan ilişkilerinin şekillendirildiği, bireysel ve toplumsal sorumlulukların öğretildiği, yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerinin öğrencilere aktarıldığı bir kurumdur. Geleceğimiz için yapacağımız en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu dünyayı şekillendirip imar edecek olan iyi yetişmiş nesillerdir.

   Eğitim programında öğrenci merkezli eğitim anlayışının benimsenmesiyle öğrencinin hak ve sorumluluklarında artışlar olmuş buna bağlı olarak siz öğretmen arkadaşlarımın da sorumluluklarında artışlar olmuştur. Milli Eğitim Teşkilatının en önemli paydaşlarından olan siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek için çok çalışmak düşüyor. Sizlerden zil çalınca işinin bittiğini düşünen öğretmenler değil öğrencilerine zaman ayıran, özgüven aşılayan, onları sürekli motive ederek özverili çalışmalarıyla yaptığı bu kutsal mesleğin farkında olan öğretmenler olmanızı bekliyoruz. Akademik eğitimle birlikte değerlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi de önemsiyoruz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz yavrularımızı  bilgili ve meslek sahibi birer robota dönüştürmek istemiyorsak onlara sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü, sabrı, yardımseverliği yani insan olmayı da öğretmeliyiz. Aile birliğine önem veren, çevreye ve canlılara duyarlı, okumaya değer verip bol bol okuyan, akleden, çalışmaktan yılmayan, araştıran, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, insanlığa faydalı olmaya çalışan, üretken, araştıran bir gençlik ideali yaşatmalıyız. Bu değerleri öğrencilerine sadece anlatan değil yaşayarak öğreten öğretmenler ancak yaptığı işten tam verim alabilirler.

   Öğretmenlerinizin tuttuğu ışıkla ilerleyeceğiniz bu yolda onların size sağladığı kazanımları ilerleyen yaşlarda daha iyi anlayacaksınız. Her öğrenci başarıya okulun yanı sıra kendi başına yaptığı çalışmalarla ulaşır. Öğrenmek sadece okul sınırları içerisinde değil hayatın her alanında sürekli devam eden bir süreçtir. Sizler de bu bilinçle hareket ederek geçmişten aldığınız ilhamla geleceğinizi şekillendirecek daima kendinizi ve toplumumuzu geliştirmeye gayret göstereceksiniz sevgili öğrenciler.

   Bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı her bir öğretmenimizin kendi evladı gibi gördüğünden şüpheniz olmasın. Değerli velimiz, öğrencilerimizin başarısı sadece okul ve öğretmenden değil sizin onlara vereceğiniz destek ve ilgiden geçmektedir.

  Gümüşhane'mizde başarıyı daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek, Türkiye yüzyılı hayaline ulaşmak için, özverili çalışmaları sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyor; 2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, velilerimize, şehrimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Adnan GÜRBÜZ

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.