GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Atiyi inşa eden değerli öğretmenlerim, Öğretmenler eğitim sistemi sayesinde, bireyleri öngörülen hedeflere yönelten, bilgi, beceri ve davranış değişikliği kazandıran sürece liderlik ederler. Bugün bütün dünyada, milletlerin yetişmişlik düzeyleri, eğitimlerine verdikleri önemle ölçülmektedir. Dolayısıyla milletlerin hedeflerine ulaşmalarında önemli unsurlardan biride öğretmenlerdir. Öğretmenliğin önemi de bu büyük hedeflerin merkezinde olmasından ve de özünde insan oluşundan kaynaklanmaktadır.

Öğretmen yeri doldurulamazdır. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, bilgiye erişim ne kadar kolay olursa olsun, eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Teknoloji öğrenciye tebessüm edemez, rol model olamaz. Teknoloji öğretmenin alternatifi değildir. Bunun için öğretmen eğitim siteminin ana öğesidir.

 Değerli meslektaşlarım; Büyüyen her fidanda da suyunuz, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var. Fedakâr öğretmenim, iyi ki vatana yarsınız, iyi ki varsınız, Öğretmenler gününüz kutlu yolunuz açık olsun… 

 

Muhammet ŞAHİNKAYA

 İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                              

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.