GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama Kurulu Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı, Merkez Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı.
İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama Kurulu Toplantısı Yapıldı

Slayt gösterisi eşliğinde eğitim – öğretim yılı çalışmaları hakkında bilgilerin verildiği toplantıda, Eğitim - Öğretim yılında Merkez ve İlçeler genelinde 491 adet genel ve mesleki teknik eğitim kursu açıldığı belirtildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişi Başkanı Özcan Kol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş,  İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

TUBİTAK’A 72 PROJE

            İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını, okul ve kurumlarda kapasite kullanımının yüzde yüzlere yaklaştığını söyledi. TUBİTAK proje yarışmalarını 72 proje ile müracaat edildiğini, projeler hazırlanırken kurum ve okullarımızın ARGE biriminin desteklerini söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün bütün kaynaklarının okul ve kurumlarımıza en iyi şekilde faydalanılması için sunulmakta olduğunu söyleyen Şahinkaya, Kızlarımız Okullaşıyor, Üniversitelerle ve İş Alanlarıyla Buluşuyor Projesinin İlimize çok faydalı olacağını ifade etti.

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ VATANDAŞLARIMIZA AÇILAN BİR PENCEREDİR

Şahinkaya, Okul ve kurumlarımızda görev yapan bütün eğitimcilerin haftanın bütün günlerini yoğun bir şekilde eğitim ve öğretim için harcadıklarını ifade ederek bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Ülkemizin son günlerdeki geçirdiği kötü dönemler için okul ve kurumlarımızın dikkatli olmalarını, okul bahçelerine giren-çıkanların en titiz bir şekilde takip edilmesini,  TEOG ve YGS kurslarının verimli bir şekilde devam ettiğini, Başarının iyi derecede bulunduğunu bu elde edilen başarı için bütün çalışma arkadaşlarımızın özverili çalışmalarını takdir ettiğini ifade ederek hepsine teşekkür etti. İlimizde stajyer öğretmen olarak görev yapacak aday öğretmenler için görevlendirilen danışman öğretmenler için kurs düzenlenmektedir. Halk Eğitimi Merkezlerinin vatandaşlarımıza açılan bir penceredir. Bu bağlamda vatandaşlarımızın her türlü kurs, eğitim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli çalışmaların en titiz bir şekilde yapılmasını söyledi. Okul ve kurumlarımıza gelen vatandaşlarımızı en iyi şekilde karşılamak ve işlerini en kısa zamanda yapmak en önemli görevimizdir. dedi.

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Taş’ın konuşmalarının ardından yapılan faaliyetlerle ilgili sunum gerçekleştirildi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.