GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hutbe Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri arasında her yıl düzenlediği Hutbe Okuma Yarışmasının İl finali yapıldı.
Hutbe Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Merkez Kemaliye Camiinde düzenlenen yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet  Şahinkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Karabulut, Okul Müdürü Yaşar Gül, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve camii cemaati katıldı.

Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kürtün Anadolu İmam Hatip Lisesi, Torul Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şiran  Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi- İmam Hatip Lisesi ile yarışmaya toplam 4 okul katıldı.

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi Bölge Koordinatör olduğu için Bölge Finaline doğrudan katılacağı için bu yarışmaya katılmamıştır.

Yarışmanın jüri başkanlığı Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Hamza Aktaş, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Hacıfettahoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Harun Özdemir, Kelkit İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Hasan Sayar, Şiran İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Hayrettin Camcı ve Kürtün İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmeni Mehmet Koçoğlu tarafından yapıldı.

Yarışma sonunda , Şiran  Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi- İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Remzi Genel birinci, Kürtün Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Mucahit Temiz ikinci, Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Yasin Mutlu üçüncü, ve Torul Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Kaan Atmaca dördüncü oldu.

 

Hutbe Okuma Yarışma programı, dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesinin ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.