GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hijyen Eğitim Kursu Açıldı

                Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda  15-19 Aralık 2014 tarihleri arasında Hijyen Eğitimi Kursu açıldı.
	Hijyen Eğitim Kursu Açıldı

                Kursiyerleri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Temizlik ve dezenfeksiyon gerek insan sağlığı, gerekse ürün kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır.  Temizlik faaliyetinin mutlaka dezenfeksiyon işlerini takip etmelidir. Çünkü temizlik esnasında serbest duruma geçen mikroorganizmalar dezenfeksiyon yapılmazsa daha geniş bir ortama yayılarak üremelerini sürdürür. İşletmelerde temizlik ve dezenfeksiyon belirli bir plan dahilinde etkin bir şekilde gerçekleşmelidir.  dedi

                130 kursiyer 5 günlük süre içersinden  işletmelerde  Temizlik, dezenfeksiyon ve Personel Hijyeni hususunda eğitimden geçmeleri için kurs düzenlendi.

                12 AYDA 1585 KURSİYER BELGE ALDI

 

                Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda  Ocak 2014 ve Aralık 2014 ayına kadar Hijyen eğitimi konusunda  Aşçı Hijyen Eğitimi, İşletmelerde Hijyen Servis Görevlisi Hijyen Eğitimi, Şarküteri, Bakkal ve Gıda Pazarlama Hijyen Eğitimi,Servis Görevlisi Hijyen Eğitimi, Kuaför Hijyen Eğitimi, Pastacı Hijyen Eğitimi, Hububat Hijyen Eğitimi, Pastacı Hijyen Eğitimi, Et Ürünleri Hijyen Eğitimi, Meyve ve Sebze Hijyen Eğitimi elemanı olmak üzere ilimizde 23 kurs açılmış olup bu kurslara katılan 826 bayan ve 759 erkek ile toplam 1585 kursiyer kursu tamamlayarak belge aldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.