GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Donanım Desteği

Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı, Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı kapsamında yürütülen ‘Mesleki Eğitimle Büyüyoruz’ isimli proje ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine donanım desteği sağlandı. 
Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Donanım Desteği

Proje kapsamında açılacak olan mesleki yeterlilik kurslarında kullanılmak üzere ağırlama gıda atölyesinin temrinlik malzemelere yönelik demirbaş ihtiyaçları büyük oranda karşılandı. Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gıda bölümünde öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alan malzemeler proje koordinatörü kurum tarafından okul müdürlüğüne teslim edildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, “Mesleki Eğitim İle Büyüyoruz projesi; ilimizdeki gıda sektöründe, aranan eleman ihtiyaçlarına yönelik taleplerin karşılanmasına yönelik eğitim müfredatlarının revizesini hedeflerken aynı zamanda da ilimiz ekonomisinin can damarı olan pestil köme sektörünün de okullarımız müfredatında girmesini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda ilerleyen günlerde; Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde mesleki gelişim kursları açılacaktır. Böylelikle okulumuzda yapılacak olan uygulamalı eğitimlerin standardı yükseltilerek ilimiz ihtiyaçlarına cevap verecek seviyeye getirilecektir.” dedi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.