GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcısı Mustafa Antepoğlu başkanlığında, Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Vali Yardımcısı Mustafa Antepoğlu başkanlığında, Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Antepoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, Kamu Kurum Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan toplantıda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Günay İl genelinde açılan kurslar hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Gümüşhane'nin En Büyük Gücü Doğa Ve Kültürdür

Vali Yardımcısı Mustafa Antepoğlı, "İlimizin madencilik sektöründü istihdam sağlayabilmek için madencilik kurslarının açılmasının faydalı olacağını, okuma-yazma kursları ile ilimizde hiçbir vatandaşımızın okuma-yazma bilmeyen kalmayana kadar devam etmesini ve bunun için bütün kurumların özellikle Halk Eğitimi Merkezlerinin gerekli tespit çalışmalarını yaparak kursların açılmasını ve bir vatandaşın dahi okuma-yazma bilmeyen kalıncaya kadar çalışmaların yürütülmesini söyledi. Gümüşhane'nin en büyük gücü doğa ve kültürdür. İlimizi ziyaret edecek olanların ilimizde konaklamaları için gerekli ortamların hazırlanması gerektiği, bu konuda ilimizi tanıtıcı ürünlerle ilgili pazarların oluşturulması gerekmektedir. Süleymaniye mahallesinde kayak projesi hayata geçirilecektir. Kamu olarak alt yapı sorunları giderilerek ilimizi tanıtmak amacıyla verimli çalışmalar yapmalıyız." dedi.

Artık Meslek Sahibi Olan Kişilerde Mesleki Yeterliliği Zorunlu Hale Gelmiştir

Toplantımızın ilimize ve kurumlara hayırlı olması temennisinde bulunan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgu, "Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz diyerek Hayat boyu öğrenmenin insan hayatının her safhasında ve hayatı boyunca öğrenebileceğini bunun içinde Halk Eğitimi Merkezleri tarafından eğitim ve öğretim çalışmalarının yürütülmekte olduğunu söyledi. Artık meslek sahibi olan kişilerde mesleki yeterliliği zorunlu hale gelmiştir. Mesleki yeterlilik ile ilgili olarak örgün ve yaygın eğitim faaliyetleri toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren ve vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiren Halk Eğitimi Merkezleri bu konuda görev alan kamu kurumlarının il müdürlerine ve her türlü katkı koyanlara teşekkür ederim." dedi.

Toplantı, kurum temsilcilerinin Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

22-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-201922-10-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.