GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Merkezi Yılsonu Sergisi Gerçekleştirildi

            Gümüşhane Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen yılsonu sergisi, Halk Eğitimi Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.
Halk Eğitimi Merkezi Yılsonu Sergisi Gerçekleştirildi

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan açılış programına, Gümüşhane Vali Yardımcısı İsmail Özkan, İl Garnizon Komutan Yardımcısı Albay Hasan Metin, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Taş 2014- 2015 öğretim yılında sosyal ve kültürel alanda 62 değişik kurs açıldığını,  846 kadın, 656 erkek olmak üzere toplam bin 502 kursiyerin kurslara devam ettiğini söyledi.

Mesleki ve teknik alanda ise 88 kurs açıldığını Kaydeden Taş, “Bu kurslara bin 57 kadın, bin 198 erkek olmak üzere 2 bin 255 kursiyer katılmış. Genel ve mesleki kurslar olmak üzere toplam 3 bin 757 kursiyer, bu öğretim yılında kurslarımızı başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanmışlardır” dedi.

Taş’ın konuşmasının ardından Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibini gösterilerini sundu. Protokol üyelerinin serginin açılış kurdelasını keserek sergiyi gezmesinin ardından mesleki ve kültürel kurslara katılan tüm kursiyerleri temsilen 12 kursiyere belgeleri verildi.

Üç gün boyunca açık kalacak olan serginin açılışına katılan tüm davetlilere pestil herlesi ikram edildi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.