GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hadis Okuma Yarışması Düzenleniyor

Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Vakfı, Tertip Komitesi Başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyesi Orhan Fazlıoğlu İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya´yı makamında ziyaret etti.
Hadis Okuma Yarışması Düzenleniyor

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından bu yıl 4.sü düzenlenecek olan ‘Hadis’ konulu Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları hakkında Fazlıoğlu İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya´yı ziyaret ederek yarışma hakkında bilgi verdi.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti ifade eden Şahinkaya, Fazlıoğlu´na teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Dört 4 yıl önce başladıkları yolculukta tüm Türkiye’ye yönelik, önce “İlmihal”, sonra “Kuran-ı Kerim Meali”,  ve en son yıl ise “Son Peygamber (sav) Efendimizin Hayatını” konu edinen bilgi yarışmaların bu yıl ki konusu; “Hadis”. Yarışma Kitabı ise; “Riyazus Salihin”. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” kitabındaki hadislerin sadece Türkçe metninden yarışma gerçekleşecek.

 

Gümüşhane’de A-B-C kategorilerinde birinci olanlara bin TL, ikinci olanlara 600 TL ve üçüncü olanlara 400 TL ile Türkiye genelinde ilk üçe gireceklere ise 16 umre seyahati, 28 tablet bilgisayar ve 18 bin TL para ödülü verilecek. 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.