GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhane’nin Yaşayan Hafızası Turan Tuğlu’ya Ziyaret

  İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan Gümüşhane’de 55 yıldır yazı yazan, şehrin yaşayan canlı hafızası olarak nitelendirilen Gazeteci- Yazar Turan Tuğlu’yu ziyaret etti.
Gümüşhane’nin Yaşayan Hafızası Turan Tuğlu’ya Ziyaret

      İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’a İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun ve İbrahim Taş eşlik etti.

     İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan; “Gümüşhane ilinde yaşayan ilin hafızası olarak bilinmektesiniz. Bu yönüyle her yerde övgünüzü duymaktayız. Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlayanı 6 ay oldu. Daha önce Bayburt’ta 4 yıl çalıştım. Bölgeyi bilen birisiyim. İnşallah Gümüşhane’de sizlerin, kamuoyunun, STK ve diğer paydaşların katkıları ile eğitime gereken desteği hep beraber sağlayacağız. Sizleri tanımaktan büyük onur duydum.” dedi

GÜMÜŞHANE´Yİ BENİMSEMİŞ BİR VALİ VAR

      Gümüşhane’nin yaşayan hafızası ve hoşgörü abidesi Turan Tuğlu,  “Eğitime yakınlığımız uzun yıllardan beri var. Kuşakkaya Gazetesini 1967 yılında kurarken Gümüşhane´de Çağdaş Eğitim başlığını koyuyorduk. Sonrada son yıllarda sadece eğitime yönelik haber ve yazı bulmaktan zorlanacağımızı düşündük.  Bu bakımdan yine Gümüşhane´ye hâkim bir tepe olan bütün Gümüşhanelilerin bildiği Kuşakkaya adını koyduk. Yaşımız icabı son yıllarda fazla ilgilenemiyorum. Yaşım 80´in üzerine çıkınca heves de kalmıyor.  Toplantılara gidemiyorum ama yerel gazetelerden takip ediyorum. Valimizin ve Milli Eğitim müdürümüzün çok güzel çalışmaları var. Gümüşhane´yi benimsemiş bir vali var onu gördüm. Eğitim alanında bir şeyler yapma gayreti içerisinde. Milli Eğitim Müdürü genç olmasına rağmen oldukça bilgili ve alçak gönüllü; bunlar, başarıda önemli etkenlerdir. İnşallah daha iyi başarılara imza atabilir. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

      

13-01-201713-01-201713-01-201713-01-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.