GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhane'nin İlk Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programları ile bilim kültürü ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılması, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılması ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarıl­ması amaçlanmaktadır.
Gümüşhane'nin İlk Bilim Şenliği

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çerçevesinde 2020 yılında ülke çapında TÜBİTAK tarafından 54 projenin desteklenmesi uygun görülmüş bu kapsamda Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'AİLEMLE BİLİM YOLCULUĞUM'  Bilim Şenliği projemizin TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmesine karar verilmiştir

İlimizde ilk kez gerçekleştirilecek olan Proje faaliyetleri için ülkemizin çeşitli üniversitelerinde ve kurumlarında görev yapan akademisyenler ve eğitmenler hazırladıkları atölye çalışmaları ve panellerle velilerimiz ve öğrencilerimizle buluşacaklardır.

Atölyelerin içerikleri anasınıfından liseye kadar tüm öğretim kademelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda 3 tam gün boyunca matematik, fen bilimleri, steam, zekâ oyunları, sağlık bilimleri, bilişim ve yazılım, robotik kodlama, sanatsal faaliyetler, sosyal bilimler alanlarında toplamda 80 atölye uygulaması ve paneller sizlerle olacaktır.

Şenlik boyunca birçok özel firma ve Gümüşhane Üniversitesi katılımcılara teknolojik ürün ve hizmetlerini sergileyeceklerdir. Gerçekleştirilecek olan 'AİLEMLE BİLİM YOLCULUĞUM' BİLİM ŞENLİĞİ projemize destek verenler arasında Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi odası, Gümüşhane Orman İşletme Müdürlüğü, Türkiye Mimari Araştırmalar Derneği yer almaktadır.

Dünyayla birlikte bizim de etkilendiğimiz Koronavirüs salgını nedeniyle proje takvimi ilerleyen bir tarihte açıklanacak ve web sayfası üzerinden katılımcıların başvuruları alınacaktır.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.