GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhaneler Okuyor Projesi Kapsamında "Edebiyat ve Toplum" Konulu Konferans Programı Düzenlendi.

Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda lise öğrencilerine yönelik düzenlenen programda Erzincan Üniversitesi Edebiyat Fakültesi doktora öğretim üyesi A. Fikret KILIÇ öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. 
Gümüşhaneler Okuyor Projesi Kapsamında "Edebiyat ve Toplum" Konulu Konferans Programı Düzenlendi.

Müdürlüğümüzce yürütülen Gümüşhaneler Okuyor Projesi kapsamında “Edebiyat ve Toplum “ konulu konferans programı düzenlendi. Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda lise öğrencilerine yönelik düzenlenen programda Erzincan Üniversitesi Edebiyat Fakültesi doktora öğretim üyesi A. Fikret KILIÇ öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Konuşmada edebiyat ve toplum ilişkisi üzerinde duran Kılıç; “ Edebiyat insan ruhunu terbiye eder, edebi anlamda okuma ve yazmayla meşgul olup bunu meslek haline getirirseniz hem meslek sahibi olursunuz hem de bu estetiği kazanırsınız” dedi. Ayrıca her sanat eserinin içinden çıktığı toplumun temel özelliklerini taşıdığı gibi bir sanat kaygısını da taşıdığına vurgu yapan Kılıç; “ Toplumsal meseleleri izah etmede edebiyattan faydalanıldığı gibi, edebiyat da toplumsal unsurları malzeme olarak kullanabilir” dedi. Program sonunda milli eğitim müdür yardımcısı İbrahim Taş ve Şube Müdürü Seyit Tok tarafından Dr. Öğretim Üyesi Fikret Kılıç’a değişik hediyeler takdim edildi.

 

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.