GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhane´de Öğrencilere 301 Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

                Gümüşhane’de öğrencilere  Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında tablet bilgisayar dağıtıldı.
Gümüşhane´de Öğrencilere 301 Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

Türk Telekom Fen Lisesi öğrencilerine dağıtılan tablet bilgisayar dağıtımından sonra Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesi ve Gümüşhane Lisesinde gerçekleştirilen tablet dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ali Fuat Kadirbeyoğlu Anadolu Lisesinde 102, Gümüşhane Lisesinde 102 ve Türk Telekom Fen Lisesinde 97 adet dağıtılarak toplam 301 tablet bilgisayar İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya tarafından öğrencilere teslim edildi. Bu kapsamda 2013-2014 eğitim öğretim yılında dağıtılan 495 tablet bilgisayar ile birlikte toplam 796 tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; "Fatih Projesi kapsamında ilimizde 2012 yılından itibaren FAZ 1 kapsamında genel lise düzeyinde 8 okulumuza Etkileşimli Tahta (158 Adet), Ağ Altyapısı, Çok Fonksiyonlu Yazıcı ve 9. sınıf öğrencilerinden başlamak üzere bu okulların öğrenci ve öğretmenlerine Tablet Bilgisayar Seti (228 adet öğretmen, 998 adet öğrenci) verilmiştir. Bu okullarımızda görev yapan tüm idareci ve öğretmenlerimize proje kapsamında Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursları verilmiştir. FAZ 1 kapsamında 228 öğretmenimiz ile 2208 öğrencimizin eğitim öğretim ortamına katkı sağlanmıştır. FAZ 2 kapsamında ise Meslek Lisesi düzeyindeki okullarımız öncelikli olmak üzere ortaokul ve ilkokullarımızı kapsayan Etkileşimli Tahta kurulum süreci başlamış olup 19 okulumuzda (386 adet) Etkileşimli Tahta kurulumu tamamlanmıştır. Geriye kalan okullarımızda da kurulumları devam etmekte. 2016 yılı Şubat ayına kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Kurulumların tamamlanması ile birlikte FAZ 2 kapsamında da 903 öğretmenimiz ile 10808 öğrencimizin eğitim öğretim ortamına katkı sağlanmış olacaktır. FAZ 1 ve FAZ 2 kapsamında Ağ Altyapısı tamamlanan tüm okullarımızı kapsayan Fiber İnternet Hizmeti çalışmaları ile okullarımızın daha hızlı ve daha güvenli bir internet ortamına kavuşmaları sağlanmaktadır.Tablet Bilgisayar Seti dağıtımları, FAZ 1 kapsamında proje donanımları kurulan okullarımız öncelikli olmak üzere her yıl devam edecektir. " dedi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.