GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhane'de EBA destek noktaları açıldı

Gümüşhane'de uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan öğrenciler için oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası öğrencilerin hizmetine açıldı.
Gümüşhane'de EBA destek noktaları açıldı

Gümüşhane'de uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan öğrenciler için oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası öğrencilerin hizmetine açıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Türkiye genelindeki EBA DESTEK noktalarının açılışını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Uzaktan eğitimle başlanan yeni eğitim öğretim yılında fırsat eşitliği ilkesini korumak adına evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan çocuk kalmasın, derslerini takip edebilsin diye okullarda Bakan Ziya Selçuk'un talimatları ile il ve ilçelerdeki bilişim teknolojileri laboratuvarları, Z kütüphaneler ve kodlama atölyeleri ile birlikte ilk etapta belirlenen ilkokul, ortaokul ve liselerimizde olmak üzere 18 EBA Destek noktası kullanıma açıldı.

Her okulda EBA Destek Noktası oluşturma çalışmalarının devam ettiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 2020-2021 eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitim başlayana kadar uzaktan eğitim şeklinde sürdürüleceğini belirterek "Başta Bakanlığımız olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de uzaktan ya da yüz yüze eğitim için gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her türlü senaryoya tüm okullarımızı ve paydaşlarımızı hazırlamak için ciddi çalışmalar yürütüyoruz" dedi. 

Okullarda kurulan EBA destek noktaları sayesinde EBA'ya erişim imkanı olmayan öğrencilerin uzaktan eğitim faaliyetlerini sorunsuz şekilde halledebilmesinin sağlanmış olacağını kaydeden Doğan, "EBA Destek noktalarında COVID 19 ile ilgili gerekli tedbirlerimiz alınarak, öğrencilerimizin giriş kapısında ateşleri ölçülecek ve dezenfekte edilip destek noktasına alınacak. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırladığımız masalarda öğrencilerimiz hijyen ve maske kuralına dikkat ederek derslerini dinleyebilecekler. Bilgisayar masaları, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak en az 1 metre mesafe ile yerleştirilmiş olup bakanlığımızın belirlediği hijyen koşullarının sağlanmasına yönelik tedbirler alınmıştır. İhtiyacı olan öğrenciler, okullar tarafından belirlenerek ve belirli bir planlama dâhilinde gruplar halinde dönüşümlü olarak öğrencilerimizin bilgisayar ve internet kullanımları sağlanacaktır. Her öğrenci kullanımından sonra klavye, fare gibi temas edilen yerler dezenfekte edilerek, diğer öğrencilerin kullanımına açılacaktır. EBA destek noktaları hangi saat aralıklarında ve kimler tarafından kullanıldığı düzenli olarak kayıt altına alınacaktır. Giriş ve çıkışlar, öğrencilerin sınıf seviyelerine uygun, birbirleriyle çakışmayacak ve yığılma olmayacak şekilde okullarımız tarafından planlanacak" diye konuştu.

 

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.