GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zoom programı toplantılarına etkin bir şekilde devam ediliyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seydi DOĞAN başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri ile İl genelinde bulunan ortaokul ve lise müdürlerine yönelik üç tane toplantı zoom programı aracılığıyla toplantı gerçekleştirildi.
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından zoom programı toplantılarına etkin bir şekilde devam ediliyor.

 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin gireceği sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav hazırlıkları, öğrencilere yönelik gerçekleştirilen uzaktan eğitim çalışmaları, yükseköğretim sınavına hazırlık çalışmaları ve 2020-2021 eğitim öğretim yılına esas yapılacak hazırlık çalışmaları konularında değerlendirmeler yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN yapmış olduğu değerlendirmelerde; 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava ilimiz genelinde 1971 öğrencinin gireceğini ve sınava öğrencilerin sağlıklı bir şekilde girebilmesi için her türlü hazırlıklarını tamamladıklarını, sınav esnasında öğrencilere ve velilere maske dağıtacaklarını, girişte ve sınıf ortamlarında el dezenfekleri ile gerekli hijyeni sağlayacaklarını, ayrıca sınav yapılacak olan tüm ortamları sınav öncesinde dezenfekte ederek hazırlıkları tamamlayacaklarını belirtti. Özellikle hassas bir dönemden geçtiklerini bu dönemde tüm yönetici ve öğretmenlerin bu süreçte fazlası ile gayret gösterdiklerini ve aynı hassasiyetle görevlerini yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Özellikle okulların normal kapanış tarihi olan 17 haziran 2020 tarihine kadar okullarımız tarafından öğrencilere yönelik uzaktan eğitim çalışmalarına devam edeceklerini ve sınavlara hazırlanan tüm öğrencilerle okul yönetici ve öğretmenlerimizin birebir görüşmeye devam etmesi ve sürecin dinamik tutulması gerektiğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN kovid-19 salgını nedeni ile bu tür toplantıları belirli bir süre bu şekliyle yapmaya devam edeceklerini ve 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde girmek istediklerini belirtti. Özellikle 2020-2021 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak okul ve kontenjan sayılarının arttığını ve bu oranın yüzde otuzbeşlerde olduğunu buda ülke ortalamasının çok üstünde olduğunu söyledi.

 

Toplantıların devamında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Onur AYDIN tarafında sınavlar, ölçme değerlendirme faaliyetleri, telafi eğitim uygulamaları ve diğer konularda bilgilendirme yapıldıktan sonra toplantılar sonlandırılmıştır.Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.