GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Mucitlerden Bilim Fuarı

Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Büyüledi.
Genç Mucitlerden Bilim Fuarı

Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 30 proje, 60 öğrenci ve 23 öğretmen tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuar’ında projeler fuarı gezenler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişi Başkanı Özcan Kol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İş Adamı Ufuk Ustaoğlu,  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

YETİŞMİŞ KALİFİYE ELEMANLARIN BİLGİ VE BECERİSİ, EKONOMİK BAŞARININ TEMELİDİR

İnsanlığın gelişmesinde ülkelerin refah seviyesinin yükselmesinde ve kalkınmasında sanayileşme azımsanmayacak derecede önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Sanayi toplumun temel unsuru olan bilgi, beceri ve teknolojiye kullanabilecek, yüksek verimi gerçekleştirebilecek iş alışkanlıklarına sahip yetişmiş insan gücüne ihtiyaç vardır. Yetişmiş kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Mesleki eğitim bu bakımdan ülkeler için çok önemlidir. Mesleki eğitimle bir taraftan genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amaç olarak belirlenmiştir. Küçülen dünyamızda hızla büyüyen ve gelişen teknolojiye, teknolojik değişime ayak uydurabilmede mesleki teknik eğitimin önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve söylenen bir gerçektir.” dedi.

 

TUBİTAK 4006 Bilim Fuar’ında 25 projenin içerisinde Keşif Robotu, Pedal- Enerji, Yabani Menevse, MTAL X29, Yüz Tanıma Sistemi, Akıllı Ev, Çizgi İzleyen Robot, Sıcaklık Farkıyla Elektrik Üretme, Kolay İngilizce, Sıra Dışı Aksesuar, Kümelerde İşlemler, Nesilden Nesile Dede Korkut, Sıvı Basıncıyla Saç Şekillendirme, Biyodizel, Uçan Osmanlı, Kablosuz Elektrik, Çatışık, Gümüşhaneli Yazar ve Şairler, Geniş Açılı Boru ve Profil Bükme Makinesi, Doğadan Mutfağa, Vumetre, Dijital Saat, Eğlenerek Öğrenelim, Atık Ağaç Parçalarından Dekoratif Duvar Saati ve Led Işıklı Doğrudan Açılar gibi projeler yer alıyor.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.