GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Bilal’ler yarıştı

İl  Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam-Hatip Liseleri arası ‘Genç Bilal’ler’ ezan okuma yarışması il finali yapıldı.
Genç Bilal’ler yarıştı

Merkez Kemaliye camiinde düzenlenen yarışma Kur’an-ı Kerim dinletisiyle başladı. İlahilerin seslendirildiği programda tek tek jüri önüne çıkarak ezan okuma konusundaki performanslarını sergileyen öğrenciler, camide programı takip eden vatandaşlar tarafından da dikkatle ve ilgiyle dinlendi.

Yarışmada Kelkit Muammer ve Enver Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesinden Oğuzhan Nas birinci olurken, Şiran Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Umut Can Korkut ikinci, Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Yusuf Yağız ise üçüncü oldu.

Yarışma sonunda katılımcı öğrencilerin hepsine çeşitli hediyeler verilirken dereceye giren öğrencilere ise ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Müftüsü Ercan Aksu ve Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar Gül tarafından verildi.

 

Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesinin koordinatörlüğünde yapılan yarışmada birinci olan Nas, Gümüşhane’yi bölge finalinde temsil edecek.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.