GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi "Fen ve Sosyal Bilimler" Programı Uygulayacak

            Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile Fatih Anadolu İmam-Hatip Lisesinde "Fen ve Sosyal Bilimler " programı uygulanacak.
Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi "Fen ve Sosyal Bilimler" Programı Uygulayacak

    İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, " Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Fen ve Sosyal Bilimler” programı uygulanacak. Artık bu okullarımızda tıpkı Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesinde olduğu gibi çocuklarımız İmam Hatip ders programının yanında ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ programındaki dersleri de görecekler. Bu programlardan mezun olan öğrencilerimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olarak fen veya sosyal bilimler alanlarında istedikleri yükseköğretim kurumlarına daha kolay daha donanımlı yerleşeceklerdir. Çocuklarımız hem imam Hatipli hem Fen liseli hem de Sosyal Bilimler Lisesi mezunu olabileceklerdir. Tabi ki bu programlara da öğrenciler talep ve puan üstünlüğüne göre yerleşebileceklerdir. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alacak. Bu sayede öğrencilerine Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi düzeyinde eğitim imkânı sunacaktır. Ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum "dedi

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.