GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

etwinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi İle Ödüllendirilen Okulumuza Etiketleri Takdim Edildi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning Projesi Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Kazanan Öğretmen Funda Kuvvet Yılmaz Başarısını Müdürümüz Seydi Doğan'a Paylaştı.
etwinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi İle Ödüllendirilen Okulumuza Etiketleri Takdim Edildi

Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce Öğretmeni Funda Kuvvet Yılmaz koordinatörlüğünde Azerbaycan, İtalya, Polonya ve İspanya ortaklığında yürütülen "Social Lİghts in TeenEyes" eTwinning projesi Ulusal destek servisi tarafından hem Ulusal hem de Avrupa kalite etiketine layık görüldü.

  Proje bünyesinde öğrencilerin 21.yy becerileri kazanmaları konusunda çok yönlü çalışmalar yapıldığını dile getiren Funda Kuvvet Yılmaz, öğrencilerin sportif faaliyetlerin yanı sıra dil, kültürel ve teknolojik becerilerin geliştirilmesi adına eTwinning projelerinin oldukça uygun bir ortam sunduğunu belirtti.

Projenin faaliyetlerini özetleyen Öğretmen Funda Kuvvet Yılmaz: "Web 2.0 araçlarının sıklıkla kullanıldığı projede öğrenciler aynı zamanda farklı ülkelerden akranları ile çevrimiçi dersler yaparak yabancı dil becerilerini geliştirdi ve farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu. Sportif faaliyetler açısından kız öğrenciler yüzme kursuna gönderildi. Ebru çalışmaları ile sanatsal etkinlikler yapıldı. Artırılmış gerçeklik uygulamaları ile dersler daha kalıcı ve eğlenceli hale getirildi. Yurtdışından öğrencilerle kültür alışverişini içeren mektup arkadaşlıkları kuruldu."

UDS tarafından pedagojik yenilik, teknoloji kullanımı, iş birliği ve iletişim gibi kategorilerde değerlendirilen projenin kalite etiketlerini Funda Kuvvet Yılmaz ve Okul Müdürü Köksal Duman'a Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan takdim ederek tebrik ve teşekkürlerini belirtti.

 27-09-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.