GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

eTwinning Bilgilendirme Toplantısı Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.
eTwinning Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

     İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Tok; Ulusal ve uluslararası yürütülen eTwinning projelerinin yürütülmesinin gerek öğrenci açısından gerekse öğretmenin mesleki gelişimi açısından büyük önem taşıdığını ve ayrıca bilgisayar ve öğretim teknolojilerinin derslerde kullanılmasının öğrenme ortamlarını zenginleştirdiğinden bahsederek toplantıya katılan öğretmenlere katılımları ve ilgilerinden ötürü teşekkür etti.

    eTwinning’in 2005 yılında Avrupa komisyonu öğrenme programının ana hareketi olarak başlamış olduğunu ve Türkiye’nin de bu programa 2009 yılında dâhil olduğunu belirten eTwinning il koordinatörü Nalan Demir, Türkiye’nin Kalite Etiketleri ve aktif katılımcı sayısı açısından Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer aldığını dile getirdi. Erasmus+ prgramına sıkı bir şekilde entegre edilen ve YEĞİTEK bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning çalışmalarının yeni öğretim programlarıyla aynı amaca ulaşmak için proje tabanlı eğitim anlayışına hizmet emesi gerektiğini vurguladı.

 

Konuşmaların ardından eTwinning portalının tanıtımı yapıldı. Daha önce eTwinning portalına hiç girmemiş ve üyeliği olamayan katılımcılar için üye olma işlem basamakları gösterildi. Öğretmenlerin mesleki gelişimleri için çevrimiçi olarak alabileceği kurslar ve eğitim amaçlı kullanılabilecek web 2.0 araçları gösterildi action baund, biteable, kahoot, karekod verme ve aurasma web 2.0 araçlarının tanıtımı ve atölye çalışması yapıldı. Öğretmenlerin uygulamalara birebir katıldıkları atölye çalışması sonrasında mentimeter anket çalışması sürecin anlık değerlendirilmesi ile eğitim son buldu.

 

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.