GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrenciler Tam Not Aldı

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gümüşhane Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencileri tarafından etkinlik düzenlendi.
Engelli Öğrenciler Tam Not Aldı

Gümüşhane Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Yücel Yavuz’un Eşi Şengül Yavuz, Vali Yardımcısı İsmail Özkan’ın eşi Esin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişler Başkanı Özcan Kol, okul müdürü, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Merkezde eğitim gören engelli öğrenciler tarafından hazırlanan programda, okul müdürü Gürsoy Çavuşoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Çavuşoğlu, “Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2004 yılında eski sağlık eğitimi merkezi binasında hizmete başlamıştır. Okulumuz 2010 yılında Ocak ayında Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Eskibağlar mahallesinde yaptırılan hizmet binasına taşınmıştır. Şuan itibariyle 3 kademe ile birlikte 22 öğretmen, 40 öğrenci, 1 kadrolu yardımcı personel ile eğitim hizmeti vermekteyiz.” dedi

Müzik Öğretmeni Şahin Kazancı tarafından eğitime tabi tutulan engelli öğrenciler çaldıkları klavye ve ritim sazla Kazancı’ya eşlik ederek şarkılar ve türküler seslendirirken, öğrencilerin performansı izleyenlerden tam not aldı.

Programın ardından sınıfları ziyaret eden Şengül Yavuz öğretmenlerden öğrenciler hakkında bilgi alırken, öğrencilerle de birebir ilgilendi.

 

Öğrenciler tarafından yapılan el işi ürünleri inceleyen Yavuz, öğrencilere hediyeler dağıttı.

 

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.