GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

El-Bab’a Okul ve Kırtasiye Malzemesi Yardımı

İlimizdeki okulların kullanmadığı ihtiyaç fazlası sıra, tahta, dolap, masa gibi donatı malzemeler Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve Türk askerinin yaptığı Fırat Kalkanı Operasyonuyla terör unsurlarından temizlenen El-Bab’a gönderildi.
El-Bab’a Okul ve Kırtasiye Malzemesi Yardımı

  Ülke genelinde düzenlenen kampanya dahilinde okullardan toplanan fazla malzemeler tıra yüklenerek Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törenle uğurlandı.

   Vali Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen törenin ardından Belediye Başkanlığı tarafından nakliye masrafları karşılanan okul malzemesi yüklü tır yola çıktı.

  “Türkiye’nin gönül coğrafyası çok geniş”

  Törende konuşan Vali Okay Memiş Türkiye Cumhuriyeti’nin gönül coğrafyasının sadece misak-ı milli hudutları içerisinde olmadığını, Kuzey Afrika’dan Balkanlar’a, Orta Asya’ya kadar, Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürdüğü bütün coğrafyanın gönül coğrafyası olduğunu söyledi.

  Devlet ve millet olarak orada yaşayanlara, zulüm altında olan insanlara yardımcı olmanın görevleri olduğunu kaydeden Vali Memiş, “Türkiye Cumhuriyet devleti başta Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülke güvenliğini yurt dışında tesis etmek maksadıyla Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçiğiyle, subayıyla, bütün unsurlarıyla görev yapmaktadır. Devletimiz orada çok önemli ve başarılı operasyonlar yapmaktadır. Orada bulunan DAEŞ, PYD, YPG gibi terörist unsurlar temizlenmiştir. Ancak bu yetmemektedir. Orada bir devlet idaresinde devam edilmesi için belediye hizmetlerinin, mali hizmetlerin, mülki hizmetlerin de yapılması gerekmektedir. Bu hizmetleri vatandaşlara sunmak için de şuanda seferber olmuş durumdayız. Miktarı küçük olabilir ama önemi bir hayli fazladır. Bütün okul yönetici ve idarecilerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim. Bunun devamı gelecek. O bölgede yaşayan insanları kapsayacak şekilde bu yardımlarımız daha fazla devam edecek. Daha önceden de yine dernekler vasıtasıyla bir takım yardımlar yapmıştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Kampanyanın ülke genelinde düzenlendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise gönderilen bu tırın yanısıra yeni bir tır için hazırlıkların sürdüğünü, okullarda kırtasiye ihtiyaçlarına yönelik çalışmanın devam ettiğini ve kısa süre içerisinde ikinci tırın da yola çıkacağını ifade etti.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.