GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında düzenlenen Gümüşhane eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN’ın katılımıyla gerçekleşti.

TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında fon sağladığı 6 projeden biri olan“Eğitime Uzanan Yol” Projesi Gümüşhane eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN’ın katılımıyla gerçekleşti.
“Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında düzenlenen Gümüşhane eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN’ın katılımıyla gerçekleşti.

TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında fon sağladığı 6 projeden biri olan“Eğitime Uzanan Yol” Projesi Gümüşhane eğitimleri İl Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut OLGUN ve Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Oltan BALYEMEZ´in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 13 ilde uygulanan TANAP Projesi 5 günlük eğitim seminerine 84 özel öğretim öğretmeni ve rehberlik öğretmenleri katılım sağladı. 

Proje kapsamında Tohum Otizm Vakfı tarafından 11-14 Mart tarihlerinde öğretmen seminerleri ile ‘Otizmli Çocuklara İletişim Becerisi Kazandırma’, ‘Otizmli Çocuklara Özbakım Becerilerinin Öğretimi’, ‘Otizmli Çocuklara Bağımsızlık Kazandırma’, ‘Problem Davranışlar ve Başa Çıkma Stratejileri’ ve ‘Ayırt Etme Becerilerinin Kazandırılması, Olumlu Pekiştirme, Öğretim Tasarlama, Sosyal Öyküler, Videodan Model ile Ögretim’; 15 Mart tarihinde ise Prof. Dr. Sezgin VURAN TARAFINDAN aile ve farkındalık semineri ile ‘Aileler İçin Otizmli Çocukların Özel Eğitimi ve Eğitimde Haklar’, ‘Öğretmenler İçin Profesyonellik Eğitimi’ konuları ile ilgili uygulamalı eğitimler verildi.

Verilen bu eğitim seminerine Velilerimizde dahil edilerek yoğun bir ilgi ve verimli geçtiği görüldü. TANAP’ın  “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında İlimizde tam donanımlı 3 Özel Eğitim Sınıfı yapılacağı müjdesi verildi.

 

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.