GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

2017-2018 eğitim öğretim yılı güvenlik tedbirleri toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında yapıldı.
Eğitim Güvenlik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

   Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantının başlangıcında konuşan Vali Okay Memiş, Gümüşhane’nin sayısal verilere bakıldığında hem merkeziyle hem de ilçeleriyle bu sorunların çok fazla muhatabı olmadığını belirterek, “Ama bir tane çocuğumuzun bile madde bağımlığına bile yakalanması bizim için büyük bir sorun, toplum için de risk” dedi.

 Gümüşhane’de kadimden gelen eğitime gönül vermiş bir halk topluluğu olduğunu ve çok iyi eğitim almış insanlar olduğunu dile getiren Vali Memiş, aylık geliri 2 bin lira olan ailelerin bile çocuklarının eğitimi için herşeyi yaptığına değinerek eğitimin birinci öncelikleri olduğunu ifade etti.

   Toplantıda eğitim-öğretim sezonu başlangıcında okulların güvenliği, geleceğin teminatı olan çocukların can güvenliği, madde bağımlılığı ve diğer bağımlılıklarla mücadele, çocukları bu tehlike ve risklerden uzak tutmak için ne tür tedbirler alınması gerektiğiyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

  Bu konunun çok geniş perspektiften bakılması gereken bir konu olduğuna değinen Vali Memiş, “Biz çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız. Biz çocuklarımızı milli ve manevi değerlere uygun olarak yetiştireceğiz. Ancak çocuklarımızı hamasetle yetiştirmeyeceğiz. Üfürmeyle dünyayla rekabet edemeyiz. Biz çocuklarımızı modern bilgiyle, bilişim teknolojileriyle, nano teknolojiyi bilen, nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiyi bilen, dünyayla entegre olmuş nesiller yetiştireceğiz” diye konuştu.

  İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise Gümüşhane’de ki eğitim ve okul durumuyla ilgili bilgi vererek şuanda bin 778 öğretmen kadrosunun bin 305’i dolu olduğunu, ciddi manada bir öğretmen açığı görülmesine karşın ücretli öğretmenlik ve ders tamamlama ile planlamasını yaptıklarını, taşımalı eğitim, pansiyonlu okullar hakkında bilgi verdikten sonra okul güvenliğiyle ilgili il merkezindeki okulların neredeyse tamamında güvenlik kamerası sisteminin var olduğunu söyledi.

   Toplantıda daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun ve Şube Müdürü Hüseyin Erden’in sunumlarının ardından İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Faruk Akıncı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz konuyla ilgili yaptıkları çalışmalar ve planlamalar hakkında bilgi verdi.

 

08-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.