GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bilişim Ağı (EBA ) Portalını Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) V2 tanıtım toplantısı düzenlendi.
Eğitim Bilişim Ağı (EBA ) Portalını Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Gümüşhane Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Gümüşhane Lisesi Müdürü Mustafa Küçük, Fatih Proje İl Koordinatörü Yasin Demir ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, toplantıda yaptığı konuşmada Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanan EBA’nın Eğitimde FATİH Projesinin en önemli bileşeni olduğunu söyledi.

Portalın eğitim alanındaki birçok içerikle her gün giderek zenginleştiğini dile getiren Şahinkaya, “Bu kadar çok zengin içeriği bulunan bu portalımızı öğretmen ve öğrencilerimizle tanıştırmak, en etkin kullanımın sağlanmasına yardımcı olmanızı istiyoruz” dedi.

Şahinkaya’nın konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Yasin demir, EBA portalının kullanımı ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. 

Demir, “FATİH Projesi eğitim açısından son derece önemli bir projedir. Okullarımızın çoğunda gerek etkileşimli tahta ve gerek alt yapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Projenin etkili ve doğru şekilde kullanılabilmesi için EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portali hayati önem taşımaktadır. EBA portali sayesinde öğrencilerimiz profesyonel düzeyde hazırlanmış ders materyallerini ücretsiz bir şekilde kullanabilecek ve böylece eğitime önemli bir katkı sunacaktır. Bu nedenle okulunuzdaki öğretmen ve öğrencilerin EBA portalını kullanması için gerekli hassasiyeti gösterilmesi gerekmektedir. Merkez ve ilçeler olmak üzere, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik EBA V2 tanıtım toplantıları okul okul yapılmaktadır. Bu platforma www.eba.gov.tr sitesinden ulaşabilmekteyiz. EBA portalıyla beraber öğretmenler bütün sınıfların pdf formatındaki ders kitaplarını, dersiyle ilgili animasyon, video, eğitsel oyun ve görselleri ücretsiz bir şekilde kullanabilecektir. Bu içeriklerle beraber ulusal ve uluslararası eğitsel diğer yayın kuruluşların materyallerine de EBA şifresiyle ücretsiz bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Aynı zamanda kendi hazırladığımız materyal, dosya, haber ve dokümanları da site içinde paylaşabiliyoruz. Böylelikle hem materyal temini sağlayacak hem de materyal paylaşımı yaparak öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunabileceğiz.” diye konuştu. 

Toplantı katılımcıların soruları sonrası dilek ve temennilerle sona erdi.

EBA V2 tanıtım toplantısı il ve ilçelerde bulunan tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik devam edecek. Bugüne kadar Gümüşhane’de toplam 195 öğretmene tanıtım toplantısı düzenlendi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.