GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd Uygulama Sınıfına Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdür Muhammet Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde DynEd Projesi kapsamında, DynEd uygulama sınıfında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.
DynEd Uygulama Sınıfına Ziyaret

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi uygulama sınıfı ziyaretine İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nilgün Seçen, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selçuk Oral ve DynEd İl Koordinatörü Selim Öztürk katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya;  “ Yabancı dilin faydasını sizlere anlatsak kelimelere sığdıramayız. Ancak önemli olan yabancı dilin faydasını sizin kafanıza yerleştirebilmektir. İlerdeki yaşlarınızda yabancı dilin faydasını daha iyi anlayacaksınız. Yabacı dil konusunda çok iyi bir yerdesiniz sokakta biriyle karşılaştığınızda kısa da olsa merhabalaşabilmek çok önemlidir. Artık sadece Türkçe bilmek size Dünya da güçlü bir insan olmak için yeterli değildir. İngilizce ve yanında seçebileceğin ikinci bir yabancı dil seçeceksiniz, 2 yabacı dil konuşur hale gelene kadar çalışmaya devam etmelisiniz.” dedi.

EN BAŞARILI OKUL; GÜMÜŞHANE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2015-2016 Eğitim öğretim yılında DynEd İngilizce Dil Eğitim sistemi ilimizde tüm okullarımızda kullanılmaya devam etmektedir.

Dil öğreniminde tekrarın ve pratik yapmanın önemini kavratan bu program, öğrencilerin duymuş oldukları cümleleri kendi sesleriyle kayıt etmelerini ve bu kayıtları dinlemelerinin sağlayarak verimli bir öğrenme biçimi sağlamaktadır. Çalışma notu -12 ile + 12 arasında olan DynEd İngilizce Dil Eğitim sisteminde Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri verimli bir şekilde çalışarak +6 puanına ulaşarak ilimizde en yüksek puanı elde etmişlerdir. Sistemi öğrencilerine sevdirerek kullanmalarını sağlayan İngilizce öğretmeni Ayşe Taşçı; mesleki eğitim ağırlıklı bir okulda olmamıza rağmen öğrencilerinin bu başarısının kendisini mutlu ettiğini dile getirdi. İngilizce dersine karşı hiç ilgisi olmayan öğrencilerimin bile İngilizce cümleler kurmaya başladığını ve teneffüslerde bile öğrencilerinin DynEd sistemini kullanmak için Bilgisayar labaratuvarına gitmek istediklerini söyledi.

DynEd Nedir?

DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir.

Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil Programıdır.

Klasik sınıf içi eğitimle bilgisayar destekli yabancı dil eğitimini karşılaştırdığımız zaman her öğrencinin karşı karşıya kaldığı bireysel eğitim süreci bilgisayar destekli eğitim ile çok üst seviyelere çıkar. Bunun ana nedeni her öğrenci bir öğretmen diye düşünebileceğimiz bilgisayarın başına geçtiği zaman öğrenci dersin sonuna kadar öğretmeniyle baş başadır ve karşı karşıya kaldığı problem çözme, analiz yapma, sentezleme oranı ve cevap vermek zorunda olduğu soru oranı klasik sınıf içi eğitimiyle karşılaştırıldığında fark açık olarak görülebilecektir.

 

DynEd aynı zamanda eğlencelidir çünkü her zaman farklı sorular ve durumlarla ve karakterlerle karşılaşır. Zaman zaman şarkılar ve oyunlar da oynana bilir ve bunun tamamı yabancı dil eğitimi kapsamı içindedir. DynEd, hemen hemen bütün yabancı dil öğrencilerinin büyük sorunu durumundaki aksan, diksiyon ve tonlama ile ilgili problemlerini de çözmeye yönelik donatılara sahiptir.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.