GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doç. Dr. Osman Sirkeci Sokak Ekonomisi, Mikro girişimcilik ve İş Fırsatları Projesini Anlattı

Giresun Üniversitesi öğretim üyesi Yardımcı Doç. Dr. Osman Sirkeci, Global Sokak Ekonomisi Mikro girişimcilik ve İş Fırsatları konulu program sunumu yaptı.
Doç. Dr. Osman Sirkeci Sokak Ekonomisi, Mikro girişimcilik ve İş Fırsatları Projesini Anlattı

   Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Şube Müdür Adem Doğan ve okul ve kurum müdürleri katıldı.

   Doç. Dr. Osman Sirkeci, “Yaptığı sunumda Küresel Sokak Ekonomisi`nin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Sokak ekonomisi, günlük yaşamın ve geleceğin de ayrılmaz parçasıdır. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinde dışsallaştırılmış aslında sistemin temel fonksiyonlarındandır.  Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin aksaklıklarının tamircisi, noksanlıklarının gidericisidir.  Sokak ekonomisi, dar gelirlinin yegâne tedarikçisidir. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin koruyucusu ve uzayan ömrünün garantisidir. Sokak ekonomisi, piyasa ekonomisinin hizmetkârı ve otomatik motivatörüdür. Sokak ekonomisi düşük maliyetli birincil istihdam kaynağıdır.  Sokak ekonomisi, düşük maliyetli, mikro ölçekli kütlesel ürün ve hizmet üretiminin ve dağıtımının güvencesidir. Sokak ekonomisi yapılan yardım ve destekleri misliyle faydaya dönüştürmektedir.  Sokak ekonomisi en yaygın girişimcilik okuludur. Sokak ekonomisi, serbest piyasanın sıfır bürokrasi ile en kolay girişimcilik sektörüdür. Sokak ekonomisi girişimcilik ikliminin doğum yeri ve yaşam alanıdır. Türkiye Cumhuriyeti´nde Osmanlı döneminden kalma zabıta görevlerini düzenleyen kanunlar ile belirlenen sokaktaki faaliyetler dünyanın çeşitli ülkelerinde son yıllardaki yeni düzenlemelerle de hukuki statüye kavuşmaya başlamış bulunmaktadır.” Dedi

   Yaklaşık iki saat süren sunumun ardından İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Doç. Dr. Osman Sirkeci’ye plaket vererek teşekkür etti.

20-07-201820-07-201820-07-201820-07-201820-07-201820-07-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.