GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Öğretmen Gelişim Programı Semineri Verildi

Din öğretimi Genel Müdürlüğü´nün Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik hazırladığı mesleki gelişim programı çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından seminer verildi.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Öğretmen Gelişim Programı Semineri Verildi

   Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan “ Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri” çerçevesinde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine, mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla seminer verildi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Altuntaş,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, Şube Müdürü Adem Doğan, İmam Hatip Ortaokulu ve Ortaöğretimde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı.

Seminerde öğrencilere güzel ahlak kazandırma rol model olma ve Din Kültürü derslerini sevdirme konularını pek çok yönüyle ele alarak öğretmenlere bilgi veren Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Altuntaş’a İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaket verdi.

Okumanın Yaşı Yoktur

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Devletlerin gelişmesini sağlayan en önemli unsurların başında vatandaşlarına sundukları eğitimin kalitesi gelir. İçinde bulunduğumuz bilişim çağında yaşanmakta olan sosyal, ekonomik ve teknolojik alandaki hızlı ve sürekli değişmeler öğretmenin bilgi ve becerilerini geliştirmesini zorunlu hale getirmiştir. Eğitim sisteminde öğrenci öğrenmesini etkileyen onlarca değişken içerisinde öğretmenin kalitesi ve öğretmen sunulan mesleki gelişim faaliyetleri büyük önem arz etmektedir. Bunun için öğretmen çağa ayak uydurmalı, araştırmalı ve okumalıdır. Okumanın yaşı yoktur. Yüce Allah “Oku” demiştir. Her öğretmen okumalı kendini yenilemelidir. ”dedi.

31-10-201831-10-201831-10-201831-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.