GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demokrasi Yarıştı

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIĞINA ZİGANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN YUSUF ACAR SEÇİLDİ
Demokrasi Yarıştı

Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerin yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması amacıyla önce okullarda, ardından ilçelerde ve son olarak İl Merkezde yapılan Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi Gümüşhane Rehberlik Araştırma Merkezi salonunda yapıldı.

İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından seçimi yönetecek Divan Kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Seçimlere katılacak adayların liste oluşturmasından sonra başkan adayları onar dakikalık süre içinde kendilerini tanıttılar.

Merkez ve ilçelerden toplam 30 öğrencinin katıldığı İl Öğrenci Meclisi’nin seçiminden önce konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Andiç: “Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır.” dedi.

İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için dört öğrenci adaylığını açıkladı. Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Yusuf Acar,  Dumlupınar Ortaokulu Öğrencisi Hazal Rana Şahinöz, Kelkit Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Selvihan Ayaz ve Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Özdoğan Kartal aday oldu.

30 kişilik İl Öğrenci Meclisini oluşturan öğrenciler kullanılan oylar sonunda Zigana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Yusuf Acar,  Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

 Yönetim Kurulunda Şiran Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Mikail Demir , Köse İMKB Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Fatih İleri, ve Kürtün İMKB Atatürk Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Ömer Düzgün katip  üye olarak yer aldı.

 

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Andiç, Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nihat Olgun, Türk Telekom Fen Lisesi Müdürü Mehmet Akif Odabaş, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Eyyüp Zengin, İlçe okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.