GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2018- 2019 eğitim ve öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bahçeşehir Kolejinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Davut, Şube Müdürleri Onur Aydın, Seyit Tok, İlsay Günay, Hüseyin Erden, Oltan Balyemez, Adem Doğan ve okul kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, eğitim ve öğretim döneminde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilerek çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu. Okulların son durumu, ücretli öğretmen alımı, taşımalı eğitim, donatım hizmetleri, ücretsiz kitap dağıtımı, okul güvenliği, projeler, kodlama, Dyned, Gümüşhaneler Okuyor, okul pansiyonlarının durumu ve okul kantinlerin denetimi gibi konularda değerlendirme yapıldı.

Daha Donanımlı ve Daha Mutlu Olabilecekleri Ortamlar Hazırlamalıyız

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Vizyon Belgesi, Sayın Bakan’ımızın da ifadesiyle; ilk kez felsefesiyle teorisiyle yöntemiyle tekniğiyle bütünsel bir sistem yaklaşımı içerisinde bir sistemin, bütün alt sistem bileşenlerinin eş zamanlı olarak dönüştürülmesini hedefliyor. Bundan dolayı biz yöneticiler, okullarımızın/kurumlarımızın dönüşümünü bütünsel bir sistem olarak ele almalıyız. Bütün bunları yaparken acele etmeden, verilerimizi analiz ederek adım adım planlamalıyız. Bizler, eğitim sistemi içerisinde öğrencilerimizin, ortaokuldan liseye ve liseden üniversiteye geçişlerinde kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda daha donanımlı ve daha mutlu olabilecekleri ortamlar hazırlamalıyız. Bütün bunları yaparken de bölgemizdeki okulların imkânlarını mümkün olduğu kadar eşitlemeye çalışmalıyız. Belki okullarımızın imkânlarını eşitleyemeyiz ancak okullarımız arasındaki imkân farklılıklarını en aza indirgeyebiliriz. Çünkü bu imkân farklılıkları arttıkça bölgemizdeki bazı okullarda öğrenci sayılarında aşırı yığılma bazılarında ise azalmalar meydana geliyor. İnanıyorum ki, bu imkân farklılıkları azaldıkça okullar arasındaki başarı farkı da azalmış olacak ve böylece öğrencilerin belli okullarda yığılmasının önüne geçmiş olacağız.” dedi

Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz eğitim sistemimizin aynı ortak gaye içinde çalışan ve birer parça olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “ ‘Vizyon Belgesi’nde ifade edilen hedeflere ulaşmak için eğitim-öğretim faaliyetlerinde bu parçaları bir bütün olarak çalıştırmak ve organize etmek zorundayız. Eğitimin en asli unsurlarından biri olan ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi bu konuda motive ederek daha yüksek katkılar sunmalarını sağlamalıyız.” dedi.

Toplantı,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürlerinin kendi birimleri hakkında bilgi vermelerinin ardından, iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Tayini Çıkan Maarif Müfettişi İhsan Polat´a Plaket

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 3,5 yıldır görev yapan ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İhsan Polat´a toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve Müdür Yardımcıları tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

İnsanların çalıştığı yerlerde hoş bir seda bırakabilmesinin önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İhsan bey ile kurumumuzda çalıştığı süre zarfında hoş bir seda bıraktığını söyledi. Uyumlu bir şekilde çalıştık. Bundan sonraki hayatında İhsan bey´e yeni görevinde başarılar diliyorum. Gümüşhane eğitim camiasına yapmış olduğu katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum." dedi

 

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.