GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya Köşkünde İlimizi Temsil Ettiler

                Başbakanımız ve eşinin ev sahipliği yaptığı Çankaya Köşkünde 81 ilden gelen öğretmenlere yönelik verdiği iftar yemeğinde, İlimizi Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Aysın Rafet Ataç İlkokulu Sınıf Öğretmeni Gülperi Çetin ve Dumlupınar Ortaokulu Müzik Öğretmeni Oğuzhan Çakır temsil ettiler.
Çankaya Köşkünde İlimizi Temsil Ettiler

   Başbakanımız Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü´nde 81 ilden gelen öğretmenler onuruna verdiği iftarda, ramazan ayının huzur, mutluluk içinde, bereket dolu geçmesini diledi.

  Öğretmenlerin, ülkenin aydınlık geleceğini inşa ettiklerini, Türkiye´nin geleceği olan gençleri eğittiklerini dile getiren Yıldırım, bunun bir örneğinin Fatih Sultan Mehmet´te de açıkça görüldüğüne dikkati çekti. Başbakan Yıldırım, Sultan 2. Mehmet gibi büyük bir Fatih´in, Akşemseddin gibi bir öğretmen sayesinde bir çağı kapatıp, yeni bir çağın kapılarını araladığını söyledi.

   İftar programında 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile darbe girişiminde gazi olan öğretmenlerin de bulunduğunu anlatan Yıldırım, "Bu vatan için hayatını gözünü kırpmadan can veren, memleketimizin, milletimizin birliği, bayrağımız, mukaddesatımız için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Onları bu mübarek gecede şükranla minnetle yad ediyorum. Aynı şekilde gazilerimize Allah´tan hayırlı güzel ömürler diliyorum." şeklinde konuştu.

01-06-201701-06-2017

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.