GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bin 779 Öğrenci Ter Dökecek

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)  tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavları 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek.
Bin 779 Öğrenci Ter Dökecek

İlimizde sekizinci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girebilmek için ter dökeceği 29-30 Nisan tarihinde uygulanacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına Merkez ilçeden 611, Kelkit’ten 493, Köse’den 90, Kürtün’den 213, Şiran’dan 213 ve Torul’dan 159 öğrenci ile toplam Bin 779 öğrenci ter dökecek.

 

                Sınav ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Birinci oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, ikinci oturumda ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. Her ders yazılısında, 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40´ar dakika süre verilecek. Dinlenme süresi ise 30´ar dakika olacak.Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere ise alacakları sınav hizmetinden dolayı, her bir ders için sınav süresi 55´er dakika, dinlenme süresi ise 15´er dakika verilecek.Ortak sınavların gerçekleştirileceği günlerde, sınavların yapıldığı okullardaki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ve ortaokullarla aynı bahçede eğitim gören diğer okullardaki öğrenciler ders yapmayacak.” dedi.

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.