GÜMÜŞHANE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Öğretmenlik mesleğine yeni atanan aday öğretmenler için değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Aday Öğretmenler İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Yıldız, Aday Öğretmen Yetiştirme Koordinatörü Temel Uğur Meydan, Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Ahmet Hamdi Ayas, okul müdürleri ve aday öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Çok değerli meslektaşlarım, sizi ilimizde görmekten ve ağırlamaktan memnuniyet duymaktayım. Hepimiz birlikte bu ülkenin istikbalini şekillendirmekteyiz. Bu anlamda mesleğimizin ilk gününden itibaren bu ağır yükün sorumluluğunu size hissettirip adım adım yapacağınız işlerde sizin destekçiniz olacağız. Bu altı aylık süreçte geçireceğiniz eğitim, bir meslek hayatı boyunca size rehber olacak. Her şartta ve her ortamda öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Stratejik eylemlerin harekete geçirildiği zaman bunun en yoğun yaşandığı coğrafyanın, orta doğunun merkezindeyiz. Ortadoğu coğrafyasının merkezindeyiz. Bu coğrafyaya lider ülke olacaksak işte bu kadro ile olacağız. Sizlerin yetiştireceği nesil sayesinde biz daha güçlü ülke olacağız. İdeal için gerçekten 24 saat çalışmak bazen bizlere yetmiyor, sizlere de yetmeyecek. “ dedi.

GÜMÜŞHANE’Yİ 53 ADAY ÖĞRETMEN TERCİH ETTİ

 

Şahinkaya; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şubat 2016´da, Türkiye genelinde 30 bin öğretmen atamasının yapıldığını ve bu atamalar sırasında 53 aday öğretmenin Gümüşhane’yi tercih ettiğini bildirdi.

 

16-03-201616-03-2016

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.